Jak wybrać odpowiednią kancelarię prawną?

Problemy natury prawnej nie należą do rzadkości, a oszałamiająca liczba działających na rynku  kancelarii może być przytłaczająca. Każda osoba chcąca wygrać swoją sprawę powinna wybrać  najlepszą, odpowiednią dla siebie kancelarię. Mało kto wie, że istnieją przesłanki ułatwiające wybór właściwej instytucji. Jakie cechy powinna spełniać dobra kancelaria prawna?

Czym się kierować wybierając przedstawiciela? 

Niewiele osób wie, na co powinna zwrócić uwagę podczas wyszukiwania dobrej kancelarii  
prawnej. Przede wszystkim warto zasięgnąć opinii znajomych, którzy mają już podobne  
doświadczenia za sobą. Godne zaufania otoczenie udzieli rzetelnej odpowiedzi na pojawiające się  pytania. Nie jest to jednak jedyna forma zdobywania wartościowych informacji — poniżej  
przedstawiliśmy kilka aspektów, które mogą pomóc w podjęciu właściwej decyzji. 

1. Od kiedy kancelaria działa na rynku? 

Okres istnienia kancelarii na rynku i długość aktywnego prowadzenia spraw w sądzie bardzo  często rzutuje na doświadczenie pracujących w niej prawników. Staż pracy przekłada się również  bezpośrednio na umiejętności retoryczne oraz prezencję. Zdobyta praktyka pozwoli prawnikom na  skuteczne przeprowadzenie klienta przez cały proces toczącej się sprawy. 

2. Dostępne opinie i recenzje

Bardzo łatwo jest znaleźć w Internecie opisane doświadczenia klientów poszczególnych kancelarii. Warto wziąć je pod uwagę, ponieważ są one realnymi odczuciami konsumentów. Na tej podstawie, można wyrobić sobie pierwszą opinię i wywnioskować, czy ta kancelaria prawna spełnia  
oczekiwania. Należy także pamiętać, że popularne i polecane instytucje chętnie dzielą się swoimi  osiągnięciami, udostępniając je na swoich stronach internetowych. 

3. Koszt obsługi prawnej

Każda kancelaria prawna posiada swój cennik, który z grubsza naświetla wysokość  
wynagrodzenia. Nastawieni na dobro i sukces swoich klientów prawnicy, będą się cenić, ale nie  przeceniać. Honorarium ustalane jest indywidualnie z każdą osobą, w zależności od typu usługi.  Istnieje możliwość określenia wysokości wynagrodzenia w zależności od efektów działania.  
Klasyczny sposób opłacania usługi polega na uiszczaniu należności za okres udzielania porady  np. 30 minut czy godzina.
Czego należy się wystrzegać?

Należy unikać nadmiernej reklamy. Promocja jest dźwignią handlu, jednak nadużywanie jej nie jest dobrym pomysłem. Nie od dziś wiadomo, że najlepsze kancelarie prawne nie inwestują w  marketing, a wiadomość o nich rozchodzi się przy pomocy poczty pantoflowej. Zadowoleni z usług  klienci będą chętnie opowiadać o swoich doświadczeniach, dzięki czemu kancelaria prawna nie  będzie musiała sztucznie się ogłaszać. 
Nasza kancelaria prawna w Tarnowie polecana jest przez setki naszych zadowolonych klientów.  Świadczący usługi radca prawny odpowie na wszelkie pytania. Zapraszamy do kontaktu! 

 

 

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies. Więcej

Rozumiem