Bezpłatna pomoc prawna 2020 - Ryglice

Pragniemy z przyjemnością poinformować, że radca prawny dr Mateusz Mądel, został wskazany przez Okręgową Izbę Radców Prawnych w Krakowie, do świadczenia nieodpłatnej pomocy prawnej w miejscowości Ryglice, woj. małopolskie, pow. tarnowski, na podstawie przepisów ustawy z dnia 5 sierpnia 2015 r. o nieodpłatnej pomocy prawnej, nieodpłatnym poradnictwie obywatelskim oraz edukacji prawnej (tj. z dnia 17 stycznia 2019 r.; Dz.U. z 2019 r. poz. 294).

Z uwagi na powyższe, każdy mieszkaniec, może od stycznia 2020 roku zwrócić się ze swoim problemem prawnym do punku NPP zlokalizowanym w Urzędzie Miejskim w Ryglicach (dokładne godziny przyjmowania oraz numer pokoju zostanie wskazany w najbliższym czasie).

Zaznaczyć należy, że udzielane porady prawne w punktach Nieodpłatnej Pomocy Prawnej są bezpłatne, dla osób których nie stać na poniesienie kosztów odpłatnej pomocy prawnej.

W ramach konsultacji, radca prawny wskaże sposób rozwiązania problemu prawnego, poinformuje o przysługujących prawach i obowiązkach, czy wymaganych w danej sprawie dokumentach. Bezpłatne porady dotyczą zarówno problemów związanych z szeroko rozumianym prawem cywilnym, jak również tych powstałych na gruncie prawa administracyjnego czy karnego. Porady prawne będą udzielane zarówno w zakresie toczących się przed sądem postępowań, jak i na etapie przedsądowym.

Jednocześnie pragniemy poinformować, że w mieście Tarnów oraz w całym powiecie tarnowskim funkcjonuje kilkanaście punktów nieodpłatnej pomocy prawnej obsługiwanych przez radców prawnych i adwokatów.

Pełna lista z lokalizacjami punktów NPP, na cały 2020 rok, wraz z konkretnymi godzinami udzielania porad, przez poszczególnych członków samorządu OIRP w Krakowie, wskazana została na stronie internetowej UMT oraz na stronie Starosty Tarnowskiego.

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies. Więcej

Rozumiem